اشتباهات ناتمام داوری؛ بی‌عدالتی‌ها کارد را به استخوان‌مان رسانده است

اشتباهات-ناتمام-داوری؛-بی‌عدالتی‌ها-کارد-را-به-استخوان‌مان-رسانده-است

به گزارش روابط عمومی باشگاه چادرملو، لیگ دسته اول کشور به هفته‌های پایانی خود رسیده و حالا فرصتی است تا سکوت نزدیک به 10 ماه خود را بشکینم و از بی‌عدالتی‌هایی بگوییم که بر سر تیم جوان اما جویای نام چادرملو اردکان گذشته است؛ اشتباهات داوری! حقیقتا سکوت دیگر در این خصوص جایز نیست چون حقی‌، ناحق شده و عدالتی از بین رفته است.

اشتباهات داوری از همان هفته چهارم خیلی زود گریبان‌گیر چادرملو شد و چه بسا اگر این تعداد اشتباه رخ نمی‌داد شاید الان مردم اردکان و استان یزد آماده برگزاری جشن صعود به لیگ برتر فوتبال بودند. این اشتباهات اما آن قدر زیاد شد که دیگر سخت می‌شود نام آن را اشتباه گذاشت! راه دوری نمی‌رویم و به بازی‌های زیادی که اشتباهات داوری در آن باعث شده عدالت اجرا نشود نمی‌پردازیم اما قطعا نمی‌توان از اتفاقات بازی حساس با استقلال خوزستان چشم پوشی کرد چون خیلی راحت با چند سوت و پرچم اشتباه، با سرنوشت یک استان بازی شد. این حق الناسی است که گریبان مسببان آن را رها نخواهد کرد.

در بازی حساس با استقلال خوزستان و در حالی که چادرملو اردکان به زعم کارشناسان و تماشاگرانی که بازی را می‌دیدند سوار بر بازی بود با اعلام یک پنالتی این موقعیت به حریف خوزستانی داده شد تا از زیر فشار در بیاد اما اوج اشتباه تیم داوری در یکی دو متری کمک داور اول بازی رخ داد. جایی که بازیکن حریف روی میلاد محسنی مدافع چادرملو خطا کرد اما در اقدامی عجیب، فرهاد فرهادپور کمک داور کم تجربه بازی که گویا محو تماشای پیام حیدری داور مطرح بازی بود این صحنه را خطا تشخیص نداد تا بعد از همین صجنه دروازه چادرملو برای بار دوم باز شود! جالب‌تر از همه اما پاسخ سعید زارع مسئول برگزاری بازی به اعتراض کادرفنی چادرملو بود که می‌گفت «گیریم داور اشتباه کرده باشد!»

در نیمه دوم اوج اشتباهات داوری رخ داد. 2 گل تیم چادرملو باز هم توسط کمک داور اول بازی آفساید گرفته شد تا او تبدیل به مرد اول بازی شود! جالب اینجاست که پیام حیدری که انگار هنوز در حال و هوای قضاوت دربی 100 بود بعد از بازی اعلام کرد که گل دوم با اشتباه کمک داور اول بازی آفساید گرفته شده است. در این بین اما کسی به حقی که از مردم نه یک شهر بلکه یک استان ضایع شده توجهی نکرد چرا که همین یک پرچم شاید معادلات صعود به لیگ برتر را بیش از پیش دستخوش تغییر می‌کرد.

روی صحبت ما نه داور و کمک داور بازی با استقلال خوزستان بلکه کمیته محترم داوران فدراسیون فوتبال است که چینش‌های عجیبش دردسرساز شده است. در این فصل شاهد بودیم برای برخی از تیم‌ها بارها از داوران لیگ برتری استفاده شد اما چند بازی حساس چادرملو با داورانی برگزار شد که اولین قضاوت خود را در لیگ دسته اول سوت می‌زدند! سوال اینجاست که چون چادرملو اولین سال فعالیت فوتبالی خود را پشت سر می‌گذارد باید تبدیل به موش آزمایشگاهی شود تا محلی باشد برای آزمون و خطای داوران و کمک‌داوران بی‌‌تجربه؟

به گواه ناظران بازی و نمایندگان فدراسیون فوتبال، تیم چادرملو همواره بیشترین همراهی و همکاری را با کادر داوران داشته و خیلی کمتر از تیم‌های مدعی در این باره جنجال ساز شده است؛ حتی زمانی که داوران به اشتباه علیه تیم ما پرچم یا سوت زدند. ما البته امیدوار هستیم که رویکرد نسبت به چینش داوران برای فصل آینده لیگ دسته اول عوض شود تا خدای نکرده حقی از تیمی ضایع نشود؛ آن هم در شرایطی که باشگاه‌ها میلیاردها تومان هزینه می‌کنند اما با یک تصمیم اشتباه از سوی داوران، یا از صعود باز می‌مانند یا به سمت سقوط پیش می‌روند.
 

ثبت نظر شما